Jak dobrze wydać
nieduże pieniądze
Zniżki sposobem na oszczędności

Zniżki sposobem na oszczędności

powrót do listy > Finanse Oszczędzanie DOBRE RADY 19.02.2018
   

WYŚLIJ NA MAILA

aby nie umknęło ;)

Wyślij link

Oszczędzać na zakupach można na wiele sposobów. Jednym z nich jest korzystanie z różnego rodzaju zniżek. Niższa cena, to więcej pieniędzy w portfelu, o ile do zakupów będziesz podchodzić rozważnie (pomyśl, ile razy kupiłeś czegoś za dużo albo niepotrzebnie, tylko i wyłącznie dlatego, że było tańsze, niż zawsze). Zniżki dostępne są praktycznie non stop, zmienia się tylko asortyment objęty akcją.

Zniżki dla „zasłużonych”

Zniżka za bezszkodową jazdę przy zakupie OC albo rabat z racji wieku przy zakupie okularów – to tylko czubek góry lodowej wszelkiego rodzaju zniżek oferowanych konsumentom, jak i poszczególnym ich grupom – na przykład seniorom, studentom, rodzinom (na przykład bilety rodzinne czy też zniżki dostępne na Kartę Dużej Rodziny), honorowym dawcom krwi. Ale są też zniżki, z których może korzystać każdy, po spełnieniu odpowiednich warunków.

Programy lojalnościowe i karty stałego klienta

Wiele sklepów oferuje swoim Klientom możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju programach lojalnościowych. Kiedy przystępujesz do takiego programu, dostajesz specjalną kartę klienta, formularz do wypełnienia i już możesz korzystać z wielu zniżek, niedostępnych dla niezarejestrowanych klientów. Może to być na przykład 5-10% zniżki na zakup wybranych produktów. Jednego dnia może żaden z produktów objętych taką promocją nie będzie Cię interesował, innym razem zniżka trafi w Twoje potrzeby. Zatem warto zapisywać się do takich programów. Często już za same zapisanie się otrzymujesz na „dzień dobry” atrakcyjną zniżkę lub bonus.

Gdzie szukać zniżek

Karnety

Karnety to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy aktywnie z nich korzystasz. Na przykład karnet na siłownię lub basen. Jeśli chodzisz regularnie, zamiast płacić za jednorazowe wejściówki, wybierz karnet, który pozwala zaoszczędzić od kilku do kilkunastu procent ceny, jaką byś musiał zapłacić sumując ceny pojedynczych wejść. Oczywiście musisz mieć w sobie trochę samozaparcia, bo często karnet ważny jest tylko miesiąc i niewykorzystane „wejścia” przepadają.

Zniżki na kod

Ten rodzaj zniżek oferowany jest często w internetowych sklepach popularnych sieciówek. Przeglądając ofertę takich sklepów, często można natknąć się na banner reklamujący darmową dostawę lub zniżkę na zakupy po wpisaniu specjalnego kodu przy składaniu zamówienia. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i korzystać z takich zniżek. Często kody zniżkowe można znaleźć w niektórych gazetach lifestylowych lub też… we własnej skrzynce na listy.

Zniżki za zakupy w pakiecie

Spore zniżki możesz uzyskać, wybierając pakiety. Zazwyczaj w pakiecie możesz dostać usługi – telewizję, telefon i internet albo gaz i prąd (a nawet można w pakiecie kupić wszystkie te usługi razem!), czy też korzystać z przeróżnego rodzaju pakietów ubezpieczeniowych (na przykład OC i AC). W pakietach poszczególne usługi są tańsze, niż kupowane oddzielnie, ale wcześniej upewnij się, czy na pewno wszystkie usługi są Ci potrzebne lub czy ich zakres odpowiada Twoim potrzebom.

Pamiętaj, aby podczas zakupów nie kierować się tylko i wyłącznie zniżkami, ale też rozsądkiem. Kupuj rozważnie, sprawdź ceny u konkurencji (na przykład w jednej firmie za OC z maksymalnymi zniżkami możesz zapłacić więcej, niż w innej przy dużo mniejszej zniżce). Dobre zakupy, to te dobrze przemyślane.

NIE WIESZ JAK SFINANSOWAĆ WIELKIE WYDATKI?

TO PROSTE :)

Sprawdź

 

INNE FAJNE DLA CIEBIE :)SKORZYSTAŁEŚ? OPOWIEDZ! PLANUJESZ? ZADAJ PYTANIE!


Wykorzystujemy pliki cookies SPRAWDŹ JAK