Jak dobrze wydać
nieduże pieniądze
Pchli targ - czy warto?

Pchli targ - czy warto?

powrót do listy > Dom Finanse DOBRE RADY 28.02.2018
   

WYŚLIJ NA MAILA

aby nie umknęło ;)

Wyślij link

Pchle targi wciąż funkcjonują w wielu mniejszych i większych miastach, a ekspansja ekskluzywnych galerii handlowych zdaje się nie stanowić dla nich żadnej poważnej konkurencji. Czy warto odwiedzać pchle targi i co można na nich kupić?

Wszystko zależy od charakteru takiego targowiska. Zazwyczaj można na nich kupić wszystko – przysłowiowy szwarc, mydło i powidło, cały asortyment dawnych sklepów 101 drobiazgów, odzież nową i używaną, trochę plastikowych bubli, nadgryzionych zębem czasu staroci, chemię z Niemiec i przeróżne osobliwości. Czego więc masz na takim pchlim targu szukać? Lub inaczej – co Ty możesz tam znaleźć?

 Na pchlim targu, przy odrobinie cierpliwości, możesz znaleźć prawdziwe perełki – na przykład porcelanę czy inne przedmioty z duszą, które na typowych giełdach staroci osiągają o wiele wyższe ceny. Tu nie musisz się znać na starociach – wystarczy, że coś wpadnie Ci w oko – zapytaj o cenę i pamiętaj, że pchli targ to miejsce, w którym targowanie się jest na porządku dziennym.

Na pchlim targu możesz też kupić odzież. Nie wszystko będzie godne uwagi, część towaru, zwłaszcza tego z podejrzanie niską ceną, będzie wątpliwej jakości. Ale możesz znaleźć też wiele ciekawych elementów garderoby, z dobrych gatunkowo materiałów, w cenach nieporównywalnie niższych niż te w galeriach handlowych.

Pchli targ

Na pchli targ powinieneś się wybrać w szczególności, gdy myślisz o zmianie aranżacji w domu, dokupieniu kilku ciekawych bibelotów lub mebli. Co prawda nie możesz mieć gwarancji, że urządzisz się taniej, niż w Ikei, ale na pewno niepowtarzalnie. Dlaczego może nie być taniej? Wartościowe przedmioty, czy to ze względu na swój design czy też jakość wykonania, nie mogą kosztować tyle, co zwykłe buble (a też je znajdziesz na pchlim targu). Ale też ich cena może być sztucznie zawyżona, gdy na przykład z pchlego targu trafią na giełdę staroci. Dlatego najlepiej, jeśli podczas zakupów na pchlim targu będziesz kierować się rozsądkiem. I jeszcze jedna rzecz – zawsze negocjuj cenę. Pamiętaj też, że o zwrocie towaru na targowisku możesz zapomnieć – chyba że sprzedawca wyraźnie zaznaczy, że masz taką możliwość.

Wybierając się na pchli targ nie nastawiaj się, że znajdziesz to, po co zmierzasz. Tam asortyment zmienia się z tygodnia na tydzień. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i nastawiać, że na konkretną rzecz możesz polować tygodniami, a i tak nie będziesz miał żadnej pewności, że na nią trafisz. Zanim kupisz coś w zamian, zastanów się, czy zamiennik rzeczywiście jest Ci potrzebny, czy może do zakupu pcha Cię konsumpcjonizm – sprawdź, czy Ci grozi. Weź też pod uwagę, że na pchlim targu nie zapłacisz za zakupy kartą. Weź ze sobą gotówkę – najlepiej nie więcej, niż chcesz wydać. I pamiętaj, że pchli targ zazwyczaj odbywa się na świeżym powietrzu. Ubierz się adekwatnie do pogody, aby aura nie zepsuła Ci zakupów. Pamiętaj także, że im wcześniej wybierzesz się na targowisko, tym większy asortyment będzie do Twojej dyspozycji. Z każdą godziną towaru ubywa i najczęściej jako pierwszy znika ten najbardziej atrakcyjny. Poszukiwacze prawdziwych perełek rozpoczynają swoją działalność wcześnie rano. Wyrusz na polowanie razem z nimi :)

POTRZEBUJESZ GOTÓWKI NA BIAŁEGO KRUKA?

SŁUŻYMY POMOCĄ :)

Sprawdź

 

INNE FAJNE DLA CIEBIE :)SKORZYSTAŁEŚ? OPOWIEDZ! PLANUJESZ? ZADAJ PYTANIE!


Wykorzystujemy pliki cookies SPRAWDŹ JAK